Destrukcyjna idea miłości – czyli o miłości platonicznej . | A-AMMA
A-AMMA BLOG
czyli megalomania debilizmów.

Woń obojętności, przesiąknięta suchym powietrzem.

_Komentarze
Destrukcyjna idea miłości – czyli o miłości platonicznej . @ 2011-05-06 15:58

Jak można zapewne zauważyć , zjawisko coraz częstsze . Wręcz w internetowym świecie , jesteśmy zalewani historyjkami platonicznych uczuć . Wiele „ związków ” de facto opiera się na internetowych rozmowach . A więc nasuwa się myśl , że internet jest jedynie składowiskiem romansowych wydarzeń . No i , rzecz jasna stoi po stronie zła - w tej sytuacji . Ale , dzięki sieci , wiele hipochondrycznych uczuć , znajduje ujście , może nawet nowy obiekt westchnień , a nawet realnego partnera . Mimo licznych przypadków internetowej miłości , można jednak znaleźć sporą grupę osób , które właśnie w internecie znalazły swoją drugą połówkę . Czyli , mimo wszystko internet może być wyzwoleniem dla szukających doznań miłosnych .
. Jednak , dziś nie o tym .

Ad rem .
W tytule , miłość platoniczną nazwałam , destrukcyjną ideą miłości . Tak właśnie jest , w dzisiejszych czasach , gdzie góruje miałka forma komunikacji , ludzie tłumią w sobie uczucia . Tylko dlaczego ? Być może dlatego , że ten cały przytłaczający świat bombardujący nas afektami , nie daje nam swoistej możliwości do okazania swoich głębokich emocji , co więcej u większości wywołuje nawet abominacje do uczuć . To społeczeństwo swoim zachowaniem kształtuje w nas samo destrukcyjność , właśnie społeczeństwo robi z nas oszalałych , nieczułych egoistów .

Dlatego myślę , że z takim problemem damy sobie radę , damy razem radę . Według myśli reklamowej : „ Odkręćmy się na innych ” ! A co :)

Co więcej , zauważyłam , że na tym portalu dużo jest osób miewających w sobie coś platonicznego . Piszcie , razem stawimy czoła tej niezgrabnej idei .


_Dodaj komentarz


Szczur @ 2014-04-18 12:50
Miłość ... myślę ,ze wszytko powinniśmy robić z miłości ... a ta miłość często nie jest dobrze postrzegana ... zyjemy w wiecie odwróconych pojęć normalność jest nie normalna a to co powinno być nie normalne jest normalne i oczywiste...

Mówiący prawdę @ 2013-08-29 21:05
Zapraszam do odwiedzenia i współpracy
http://poradniknpm.blogspot.com/

Alekro.pl @ 2013-01-05 03:55
Czy widziałeś już www.alekro.pl - serwis aukcyjny on-line?

rambambar @ 2012-10-29 20:59
coś o miłości ? http://www.rambambar.e-blogi.pl/

consteel @ 2012-10-03 13:03
Ja jestem za plaoniczna miłością www.csplus.pl

neo2013 @ 2012-09-17 22:06
Jesteśmy tu na Ziemi dla miłości...a , że dajemy się ponieść "trendem" tego "życia" to....nie nasza wina....tacy po prostu jesteśmy...

myciek @ 2012-08-21 17:20
znam doskonale platoniczną miłość, aż za bardzo...

zapraszam na mojego bloga www.myciek.e-blog.pl

Romantyczka @ 2012-08-05 22:51
http://www.romantyczka.e-blogi.pl zapraszam . Znam skądś " trudną miłość "

reeuq @ 2012-06-16 03:06
wiem, że to spam, ale próbuję rozreklamować nowego bloga, żeby był jakikolwiek sens go prowadzić, więc zapraszam :) http://www.reeuq.e-blogi.pl/

deo777 @ 2012-05-01 15:34
Zapraszam do odwiedzenia http://www.deo777.e-blogi.pl/
Zapewniam, że jest tam wiele informacji, które pomogą nie tylko w rozwiązaniu tego.
Pozdrawiam

wszystkoinic @ 2012-04-19 19:35
Prawdopodobnie masz rację , to właśnie społeczeństwo nas niszczy , ale czy 'łącząc się w bólu' czy też 'odkręcając się na innych' możemy temu jakoś zapobiec ? Szczerze wątpię .. ludzie zawszę będą okrutni , zawsze będą szukać czegoś co można zniszczyć w innym ... każdy z nas taki jest , każdy zazdrości , każdy się boi .. nie możemy tego zmienić , niezależnie od tego w jak wielkiej grupie 'przyjaciół' jesteśmy , zawsze znajdzie się ktoś kto zrobi wszystko by nas zniszczyć , zawsze znajdzie się ktoś kogo my będziemy chcieli zniszczyć .
http://wszystkoinic.e-blogi.pl/

lutka2001 @ 2012-01-17 18:05
hej super blog zapraszam do mnie i jeśli wysłałbyś/wysłałabyś
do kogoś link mojego bloga byłabym pocieszona ;) Pozdrawiam ;)


http://www.lutka2001.e-blogi.pl/

Fraszka @ 2012-01-13 14:09
Witam, od jakiś czasu muszę mieć zabezpieczonego bloga z powodów rodzinnych. Wiem, że kiedyś odwiedzałaś go czasem, dlatego postanowiłam przypomnieć tobie o mnie i moim blogu, który jest zabezpieczony hasłem: wssyscy . Zwróć uwagę wpisując hasło, iż literę -z zastępuje -s ;]
http://www.fraszka.e-blogi.pl/

oryginalnia-niebanalna @ 2011-09-27 19:03
część ;)
zgadzam się z tobą aliss91.Moim zdaniem ludzie w dzisiejszych czasach poprostu boją się wyrazić swoje uczucia wprost ,ponieważ obawiają się że zostaną odepchnięci i wyśmiani .

wczoraj. @ 2011-06-17 20:12
Miłość platoniczna... wiele osób po prostu w nią nie wierzy, lub nie chce wierzyć. Poznałam niespełna 2 lata temu pewną osobę. Bardzo mnie zaintrygowała jej mentalność. Pragnęłam poznać ją bliżej. Obecnie można powiedzieć, że jesteśmy przyjaciółkami. Jestem kobietą, ona też. I jest dla mnie najważniejsza na świecie. Nie mam żadnego problemu z orientacją. Jest to dla mnie przykład miłości platonicznej. Jestem w stanie zrobić dla niej wszystko. Jeśli będzie mnie potrzebować rzuce wszystko i pobiegnę jej z pomocą. Zawsze bede gotowa kiedy tylko bedzie chciała. Wkrada mi się też w nasze relacje czułość, np. jak się przytulamy tam na pożegnanie... ale taki odbiór tego gestu ukształtowało we mnie życie do tego czasu. Ta osoba chyba w jakimś stopniu odczuwa to jako przesadę, gdyż nie wierzy w takie coś, w jakąś zaawansowaną przyjaźń. To nie zawsze da się zrozumieć, czasem trzeba po prostu poczuć. I chciałabym żeby kiedyś wsłuchała się w bicie mojego serca i poczuła, że gdy się przytulamy ono biję intensywniej, ale tworzy harmonie.

aliss991 @ 2011-05-13 20:00
Hej ;)
Myślę, że ludzie nie wyrażają swoich uczuć również dlatego, że boją się reakcji tej drugiej osoby, boją się odtrącenia. Może lepiej jest zostawić wszystko tak jak jest, niech to toczy się dalej. Strach przed utratą kogoś kto jest dla nas ważny jest ogromny, mimo tego, że nie wiemy co ta druga osoba do nas czuje.
Tak właśnie jest w moim przypadku. Boję się, że Go stracę, choć tak na prawdę to nawet Go nie mam...
Tyle razy już się zawiodłam na "bliskich" mi osobach, że tym razem okropnie się cykam jak długo ze sobą wytrzymamy...

http://www.aliss991.e-blogi.pl/

  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]